فن بیان

فن بیان

فن بیان

 

دوستان عزیز سلام. تبریک میگم به شما عزیزان، به دلیل اقدام به خواندن این مقاله ارزشمند ( فن بیان )، شما جزو درصد از کسانی هستید. که برای یادگیری و آموزش ارزش قائلید.

یکی از مهارت ها مهم و کاربردی برای یادگیری و توسعه فردی، مهارت فن بیان (  speaking skills)  ست.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای فن بیان نباید در هر سایتی بروید و مطالب آن سایت را بخوانید. تا آخر این مقاله، شما به بهترین نکته هایی که تا این سن نیاز داشتید، و اقدام به یادگیری آن نکرده اید، دست پیدا می کنید.

فن بیان یعنی اینکه ما در هر شرایط و زمانی، بتوانیم به راحتی صحبت کنیم. تمامی افراد در هر سن و شغلی به مهارت فن بیان، نیاز داریم. شما در هر حیطه شغلی و هر موقعیتی، می توانید با استفاده از فن بیان، به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کنید.  با فن بیان خوب، می توانید افراد زیادی را جذب خودتان کنید.

شما با یادگیری این مهارت می توانید. به فردی تبدیل شوید که تمامی افراد با همنشینی و هم صحبت شدن با شما لذت می برند. برای یادگیری فن بیان باید قدرت کلامی خود را افزایش دهید. این سوال برای ما پیش می آید که، فقط کسانی که گوینده و دوبلور هستند به این مهارت نیاز دارند. برای شناختن شخصیت خودتان و استعداد هایی که دارید می توانید به مقاله درون گرایی مراجعه کنید.

خیلی از افراد تصور می کنند. که دارای فن بیا خوبی هستند و نیازی به آموزش و شرکت در دوره های فن بیان ندارند. ما نمی توانیم بگوییم که فن بیان ما در چه سطحی است، دیگران باید تعیین کنند که فن بیان ما در چه سطحی است.

کاربرد های ارزشمند فن بیان

 

 • سخنرانی های حرفه ای
 • صحبت در تمامی جمع ها
 • برای ارائه و دفاع وکلا
 • استفاده برای گرفتن حق خود
 • در جلسات مصاحبه استخدام
 • بیا احساسات در زندگی مشترک
 • ارتباط موثر
 • و…

فن بیان مهارتی ضروریه

 

فن بیان مهارتی ضروریه

چرا فن بیان مهارتی ضروریه؟

از بین تمامی مهارت های یادگیری، فن بیان یک مهارت ضروری و مهم است. کلید اصلی پیشرفت های شغلی، شخصیتی و ارتباطی، فن بیان است. زبان ابزاری است که خداوند برای ابراز وجود و ارتباط در اختیار ما قرار داده است. ما با مهارت فن بیان می توانیم راحت تر نظرات مخلف خود را بیان کنیم و دیگران را متقاعد سازیم. ما با داشتن فن بیان خوب می توانیم نظرات خومان را با دیگران به اشتراک بزاریم و ازآن ها دفاع کنیم.

داشتن فن بیان در خانواده تاثیر بسزایی دارد. ما یاد می گیریم که با پدر و مادر یا فرزند خود درست حرف بزنیم و منظور خود را به درست ترین شکل ممکن به طرف مقابل ( خانواده ) برسانیم.

مهم نیست در چه جایگاهی هستید. در هر جایگاه و موقعیتی که باشید، فن بیان به شما کمک می کند تا جایگاهی قوی تر و تاثیر گذار تری داشته باشید.

در دوره فن بیان شما یاد می گیرید که چطور با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید.

7 نکته برای تقویت فن بیان که باید بدونید!

 

 

نکته برای تقویت فن بیان که باید بدونید!

در این مقاله ما یاد می گیریم که چگونه فن بیان خود را تقویت کنیم. اگر می خواهید در جامعه امروزی تاثیر گذار باشید و  ارتباطات موثری برقرار کنید.

اهمیت فن بیان و نفوذ کلام، چیزهایی نیستند که به تازگی  افراد آن را رعایت کنند. افراد بزرگی همچون ارسطو، مارتین لوتر کینگ و جان اف کندی از تکنیک های مشابهی برای افزایش نفوذ کلام، استفاده می کنند. این نکات نه تنها قدیمی نشده اند، بلکه این روز ها کاربرد های  بیشتری دارند مدیریت لهجه.

 

 • شمرده صحبت کنید

وضوح کلام، یکی از مهم ترین نکته ها برای افزایش تقویت فن بیان و نفوذ کلام است. وقتی شما در حال صحبت کردن و گفت و گو هستید، تلفظ و ادای صحیح کلمات می تواند تاثیر گذاری صحبت های شما را دو برابر افزایش دهد.

مدیر شرکت دورام ( کیتی شوارتز) به نکته ارزشمندی اشاره می کند و می گوید 🙁 یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا وضوح کلام تان را بیشتر کنید، کم کردن صحبت است ). افرادی که با سرعت زیادی صحبت می کنند، یعنی روی  آنچه که می گویند تردید دارند و مطمئن نیستند.

این فرد همچنین می گوید که ( شمرده صحبت کردن نه تنها فهم شنونده را از صحبت های شما تقویت می کند، بلکه باعث می شود مطمئن و آرام تر به نظر برسید. )

 • با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید

هنگام صحبت کردن استفاده از کلماتی مانند اممم… مثلا و کلماتی نظیر آن ها، نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است. این کلمات اضافه به معنای فیلر یا تیکه کلام هستند، که اعتبار کلام شما را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند.

شما هنگام سخنرانی باید به گونه ای با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید که انگار این سخنان متعلق به شما است و در دنیا وجود ندارد.

 • به چیزی که می گویید ایمان داشته باشید

 

به چیزی که می گویید ایمان داشته باشید

وقتی راجب موضوعی صحبت می کنید که به آن ایمان ندارید، چطور توقع دارید که دیگران به حرف شما ایمان داشته باشند و متقاعد شوند؟

وقتی با اشتیاق و اطمینان صحبت کنید، مردم تفاوت های صحبت های شما را حس می کنند. ایمان به آنچه که بیان می کنید، اعتماد به نفس شما را زیاد می کند.

 • خود پرستی را کنار بگذارید

یکی از افراد بزرگ به نام مایک تایسون می گوید : باید در زنگی فروتن باشید، اگر فروتن نباشید، زندگی شما را فروتن می کند.

خیلی از سخنران ها نمی توانند به افرادی که در حیطه خودشان، از آن ها بالاتر هستند گوش دهند. برای تقویت این مورد می توانید در درس ها و کلاس هایی شرکت کنید که در حرفه شما، بالاتر و تجربیات بیشتری دارند.

شما برای شناخت شخصیت خودتان می توانید به مقاله های برون گرایی مراجعه کنید.

 • مواظب صدایتان باشید !

شما وقتی وسیله و اشیاء ای ارزشمند را خریداری می کنید، در نگهداری و محافظت با آن، وسواس زیادی را خرج می دهید.

صدای شما بسیار ارزشمند و مهم است. زیرا ما با همین صدا با دیگران ارتباط برقرار می کنیم.

یکی از افراد بزرگ که موسس توتال ویس است، به نام  کیت دور می گوید : اگر به جای تنفس عمیق شکمی، از راه سینه و سطحی تنفس داشته باشید، صدایتان وحشت زده و ضعیف تر به نظر می رسد، همچنین این کار می تواند باعث کشش غیر ضروری  تارهای  صوتی تان شود. وقتی اضطراب و استرس دارید یا وحشت زده هستید شاید کمی سخت باشد یادتان بماند نفس عمیق بکشید، اما نفس های آرام، عمق صدایتان را بهبود می بخشدو به شما کمک می کند مطمئن تر به نظر برسید.

اگر یک سخنران یا دوبلور هستید، باید زیاد آب بنوسید تا تار های صوتی شما، رطوبت لازم را برای تولید یک صدای رسا و بلند داشته باشند.

اگر در طول روز از نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و نسکافه به مقدار زیادی استفاده می کنید، تار های صوتی شما رطوبت لازم و کافی را برای تولید یک صدای خوب ندارد.

تار های صوتی زنان به طور متوسط 200 بار در ثانیه می لرزند. برای مردان حدود 120 بار در ثانیه است. بسیاری از افراد بسیا کم آب می نوشند و این رطوبت روی صدای آن ها تاثیر زیادی دارد.

از فریاد زدن و صاف کردن صدای خود بپرهیزید، فریاد زدن می تواند به گره های صوتی و برآمدگی تار های صوتی منجر می شود.

 • حواستان به ایستادن و وضع نشستن باشد

 

حواستان به ایستادن و وضع نشستن باشد

شاید بگویید نشتن و ایستادن شما چه ربطی به صدا دارد ؟

وضع نشستن و چگونگی سخنرانی شما، می تواند روی نفوذ کلام و صدا، تاثیر بسزایی بزارد. صاف نشستن و ایستادن به شما کمک می کند تا به خوبی نفس بکشید و صدای شما قدرت نفوذ بیشتری داشته باشد.

 • خودتان را آماده کنید

یک ورزشکار قبل از مسابقه و ورزش کردن باید، تمام اعضای بدنش را  گرم کند. داشتن آمادگی قبل از انجام هر مهارتی لازم و ضروری است.

برای فن بیان و گرم کردن تارهای صوتی باید تمریناتی را قبل از سخنرانی و تولید محتوا انجام دهید. تمرین های صداسازی و گرم کردن صدا بسیار ارزشمند هستند. شما با شرکت در دوره ثروت سازی با کلام، تمامی این تمرین ها را به صورت تخصصی آموزش می بینید. در دوره فن بیان دوره هوش کلامی نیز وجود دارد.

 اطلاعات فوری برای کسانی که  نمی خواهند تا آخر مقاله را مطالعه کنند

 

مدرس دوره فن بیان ( ثروت سازی با کلام ) : مریم مبارکی

مدت زمان محصول : بیش از 20 ساعت دوره آموزشی

محل برگزاری : هرجایی  از خانه و بیرون که دوست دارید باشید و با گوشی همراه یا کامپیوتر می توانید فیلم های این دوره را مشاهده کنید.

مبلغ این دوره : مبلغ این دوره بسیار مناسب برای تمامی افراد است. همچنین ما در این شرایط اقتصادی، شما را درک می کنیم و تخفیفی را در نظر می گیریم. شاید باور کردن این موضوع سخت باشد، ولی با پول این دوره می توانید اید یک جفت کفش، مانتو، وسایل ماشین یا خیلی چیزهای ساده دیگر بگیرید، ولی شما با شرکت در این دوره، تا آخر عمر روی خودتان سرمایه گذاری کنید و لذت آن را ببرید.

با تهیه دوره فن بیان :

با تهیه دوره فن بیان

 • با تهیه دوره فن بیان موارد زیر را تهیه کنید
 • فایل های تصویری با کیفیت بالا ( ضبط شده در استودیو ) : اینجوری به راحتی توانید درس ها را مرور و با تمزکز مطالعه کنید.
 • اسلاید های آموزشی و پی دی اف : پی دی اف و اسلاید های این دوره، در بالاترین کیفیت در پنل کاربری شما قرار می گیرد.
 • فایل های صوتی باکیفیت بالا : علاوه بر فیلم ها، فایل های صوتی نیز برای شما قرار داده می شود تا در راه و هرجایی که هستید، دوره را به راحتی مرور و گوش کنید.

سخنور کیست؟

سر فصل های دوره فن بیان

 •  اعتماد به نفس و عزت نفس
 •  تمرین های صدا سازی
 •  ساختار تولید محتوا
 • تکنیک های جذابیت کلامی
 • نقشه ذهنی در سخنرانی
 • زبان بدن قدرتمند و موثر
 • هوش کلامی
 • اتیکت وآداب معاشرت

توضیح کوتاه برای هر سر فصل

 

توضیح کوتاه برای هر سر فصل

شاید برای شما این سوال پیش آمده است که فقط در این دوره قرار است فن بیان و سخنوری را یاد بگیرید!

اسم این دوره، دوره ثروت سازی با کلام است، یعنی شما می توانید با استفاده از کلام و سخنان خود، ثروت سازی کنید. در این دوره ما مطالب و موضوعات جالبی را در نظر گرفته ایم. بهترین مطالب رو در اختیار شما قرار می دهیم که شامل :

یکی از درس های مهم  و کاربردی این دوره، زبان بدن می باشد و بخش مهمی از مهارت های غیرکلامی محسوب می شود. یکی از قابل اعتماد ترین مهارت هایی که به ما کمک می کند که فرد چقدر در کارهایش صداقت دارد، زبان بدن است.

 • هوش کلامی

این مهارت یعنی  اینکه ما چقدر توانایی در استفاده کردن کلمات و جمله ها داریم. هوش کلامی یکی از شگفت انگیز ترین سر فصل های این دوره است که شما را به یک سخنران حرفه ای تبدیل می کند.

شما در مبحث هوش کلایم این دوره، یاد بگیریم چطور حاضر جواب باشیم، چطور نظر جمع را به خود جلب کنیم؟چطور به یک فرد بداهه گو تبدیل شویم؟

تاثیر نوشیدن آب در سخنرانی

 • اتیکت و آداب معاشرت

اتیکت و آداب معاشرت یعنی اینکه ما در  موقعیت های مختلف چگونه رفتاری محترمانه و صحیح داشته باشیم. آداب معاشرت یکی از مهارت های مهم توسعه فردی می باشد. راهکار هایی که در این سر فصل  از دوره، ارائه می شود باعث می شود شما در آخر این دوره تغییرات خوبی را در زندگی خود ایجاد کنید.

آداب معاشرت یعنی بهترین رفتار و واکنش را در برابر موقعیت های مختلف زندگی از خود نشان دهیم.

آشنایی با آداب و اصول صحیح از یک سری آداب و اصول صحیح، می تواند رفتار شما را به کلی تغییر دهد.

 • نقشه ذهنی در سخنرانی

نقشه ذهنی، نموداری درختی است که برای محتوای سخنرانی کشیده می شود. تونی بوزان تاکید دارد، که ساختار و نقشه ذهنی  مانند یادداشت برداری یا شیوه مستند سازی دیگر، نیازمند تمرین و ممارست است.

 • تکنیک های جذابیت کلامی

در این دوره  تکنیک های جذابیت کلامی برای شما ارائه می شود و شما روی صدای خود سرمایه گذاری می کنید.

 • ساختار تولید محتوا

برای تولید محتوا و سخنرانی شما به یک ساختار منظم نیاز دارید. این ساختار شامل مواردی است که به ما کمک می کند، هنگام سخنرانی استرس پیدا نکنید و قدرتمند پیش بروید. در این دوره شما با ساختار استاندارد تولید محتوا برای سخنرانی، بلاگری و هر چیز دیگر، بدست می آورید.

 • تمرین های صداسازی

یکی از مبحث های بسیار مهم این دوره، تمرین های صداسازی می باشد. شما می توانید با انجام تمرین مستمر روی صدای خود سرمایه گذاری کنید. تمامی افراد با انجام این نوع تمرین ها می توانند  یک صدای خوبی را تجربه کنند.

 • عزت نفس و اعتماد به نفس

قبل از شروع دوره، مدرس این دوره روی عزت نفس و اعتماد به نفس شما کار می کند تا با حال خوب و پر انرژی وارد این دوره شوید. عزت نفس و اعتماد به نفس، یکی از مهارت های مهم و اساسی در توسعه فردی می باشند.

عزت نفس یعنی  اینکه شما خودتان را چقدر دوست دارید و چقدر احساس ارزششمندی می کنید. حقیقت تلخی که وجود دارد این است که شما بدون عزت نفس، هیچگاه حال خوب و حس ارزشمندی را تجربه نمی کنید.

اعتماد به نفس یعنی شما برای تحقق هدف خود چقدر به توانمندی های خود ایمان دارید شخصیت شناسی mbti.

دوره ثروت سازی با کلام به درد چه کسانی می خورد؟

 

دوره ثروت سازی با کلام به درد چه کسانی می خورد؟

موضوع فن بیان و مبحث هایی که در دوره ثروت سازی با کلام تدریس می شود. به درد تمامی افراد در همه شغل ها می خورد.

یکی از دانشمندان و سخنران های حرفه ای، بریان تریسی، اعتقاد دارد. که انسان های موفق، مهارت های ارتباطی، نحوه صحبت کردن و به صورت کلی هوش اجتماعی آن ها است.

فرقی ندارد که شما دانشجو هستید یا وکیل یا اصلا شغلی ندارید، بدون شک به فن بیان، هوش کلامی، زبان بدن، تمرین صداسازی، نقشه ذهنی، عزت نفس و اعتماد به نفس و… برای تمامی افراد لازم و ضروری است.

این دوره برای کسانی است که می خواهند به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوند.

تمامی افراد برای اینکه به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوند، نیاز به مهارت های فن بیان و خوب صحبت کردن و سخنرانی دارند.

برای ثبت نام فقط کافیست وارد سایت شوید و به راحتی این دوره را خریداری کنید !

( تقویت صدا در فن بیان )

بهانه هایی که برای شرکت نکردن در دوره فن بیان می آوریم

 

برای یادگیری مهارت های جدید و  شروع و تحقق کردن خواسته ها، مغز ما بهانه های مختلفی را می آورد و در همه حال مانع پیشرفت ما می شود.

 • باشه وقتی که حقوق گرفتم
 • من درست بشو نیستم، اینو خودم میدونم…
 • با آموزش دادن که آدم تغییر نمی کنه !
 • نتیجه ای نداره
 • این چیزا ذاتیه…
 • بعید میدونم اثری داشته باشه!
 • حیف نیست این همه پول بدم واسه یه دوره ؟
 • دیگه از من گذشته
 • میرم بجاش مانتو می خرم
 • ارزش این همه پول رو نداره
 • الان وقتشو ندارم
 • گرونه…!
 • و…

مدرس این دوره چه کسی است؟

مدرس این دوره چه کسی است؟

 • نویسنده کتاب مطالعه در حد بنز
 • تجربه برگزاری کلاس های فن بیان، تندخوانی، عزت نفس و اعتماد بنفس و تقویت حافظه را دارد.
 • محقق و سخنران در زمینه های ارتباطی
 • برگزار کننده دوره های فن بیان و زبان بدن
 • مشاوره و مربی فن بیان و زبان بدن بسیاری از یوتیوبر ها و اینستاگرامرها

این مدرس افتخار همکاری و سخنرانی  در مجموعه های آموزشی بزرگی  مثل بیشتر از یک نفر، ماهان تیموری، تاک تیک، شاداب شو، دانشو و… داشته است. رسالت این مدرس این است.  که به افراد کمک کند تا  ارتباطات هاشون در حیطه های مختلف، افزایش بدهند. و به فردی الهام بخش  و کاریزماتیک تبدیل بشوند.

 

تا به امروز به هزاران نفر کمک کرده است تا به یک انسان قدرتمند و تاثیر گذار تبدیل شوند. هر فرد در شغلی که دارد، بتواند تولید محتوا کند و محصول خود را  با عشق و علاقه به فروش برساند. و در نهایت در زندگی خود، حال بهتری را تجربه کند.

b2n

yun

iwo

Rhetorical

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

7 پاسخ

 1. سلام خیلی ممنون از شما من توسط این مقاله دورشونو خریداری کردم عالی بود.

  1. سلام
   وقت شما هم بخیر
   ممنون که نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک می‌ذارین.
   به امید موفقیت بیشتر شما

 2. سلام و خدا قوت میگم بهتون
  بابت این توضیحاتی که دادین
  بهترین استادی هستین که تا به الان دیدم، خیلی با استعداد هستین
  امیدوارم همینجوری پرقدرت ادامه بدین♥️♥️
  ما هم بتونیم از مطالبتون استفاده کنیم
  نادیا حامدی

 3. من تو این مقاله یاد گرفتم اهمیت فن بیان و نفوذ کلام، چیزهایی نیستند که به تازگی  افراد آن را رعایت کنند🥰
  خیلی خوب بود
  واقعا چقدر فن بیان موثره تو زندگی
  دوره فک بیان دارین شما؟

 4. من دوره فن بیان سایت شمارو شرکت کردم
  واقعا عالی بود
  تونستم خیلی از موقعیت های مهم با فن بیان قوی و رسا صحبت کنم

 5. سلام وقتتون بخیر
  واقعا محتوا عالی بود و تاثیر گذار.من دوره رو هم تهیه کردم و کامل تمام نکات رو رعایت کردم.خداروشکر نتیجه عالی گرفتم و کاملا هم راضیم.اگر نیاز دارید به این دوره و محتوای این دوره ، دریغ نکنید و تهیه کنید چون معجزه می کنه.ممنونم ازتون خانم مبارکی عزیز.

 6. سلام روزتون بخیر
  مطالب رایگان مفیدی داخل سایت منتشر میکنین، خب من تردید داشتم در رابطه با خرید دوره مرتبط با فن بیان،
  ولی واقعا از وقتی که تمرین های دوره رو انجام میدم خیلی خیلی روی فن بیان و ارتباط گرفتنم با دیگران تاثیر گذار بوده، و یه خدا قوت بهتون میگم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *